eroforras_az_uj_szemeszterre_

Erőforrás az új szemeszterre - segédanyagok

2023. február 28.

Gulyás Judit hallgatónk és Kovács-Biró Edit Magdolna volt oktatónk által összeállított, a mentális egészség és a tanulási hatékonyság fejlesztését célzó pszichoedukatív anyagok segíthetnek a közelgő tavaszi fáradtság és az új szemeszter okozta kihívások leküzdésében.

Témaegységek (a segédanyagok a linkekre kattintva érhetőek el):

1. Hatékony időgazdálkodás, illetve a tanulás hatékonyságának növelése

2. Az online és az offline oktatási tér hatékony kezelése

3. A stressz és annak szervezetre gyakorolt hatásai

4. Megküzdési módok és a stresszkezelés lehetőségeinek bemutatása

5. Érzelemszabályozás és szakemberhez fordulás

"Ezekben a cikkekben adunk néhány instrukciót „A COVID-19 hosszútávú hatásainak vizsgálata az ETSZK hallgatóinak tanulmányaira és mentális egészségére” kutatásunkhoz tartozó egyes segédanyagokhoz. Örülünk, hogy Téged is itt üdvözölhetünk! Bízunk benne, hogy eredeti célunknak eleget téve, a hallgatóság jelentős részének nyújthatunk majd segítséget az általunk készített anyagokkal. Használjátok ezeket bátran, alkalmazzátok a megszerzett tudást! Legyetek sikeresek és fejlődjetek sokat!

Esetleges kérdéseiteket a kutatáshoz kapcsolódóan szívesen fogadjuk a mentalis.kutatas@gmail.com e-mail címre!"

Kovács-Biró Edit Magdolna és Gulyás Judit

A KULTURÁLIS ÉS INNOVÁCIÓS MINISZTÉRIUM ÚNKP-22-1-SZTE 90 KÓDSZÁMÚ ÚJ NEMZETI KIVÁLÓSÁG PROGRAMJÁNAK A NEMZETI KUTATÁSI, FEJLESZTÉSI ÉS INNOVÁCIÓS ALAPBÓL FINANSZÍROZOTT SZAKMAI TÁMOGATÁSÁVAL KÉSZÜLT.