A 2024/2025-ös tanév tavaszi félévében új szabadon választható kurzussal bővült a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karának (SZTE ETSZK) kínálata. A Vitázz, avagy a vitakészségek fejlesztése című kurzus mellett indult el a Prezentációs technikák elsajátítása című gyakorlati kurzus. A két kurzus egymást erősítve kínált lehetőséget a hallgatóknak arra, hogy kommunikációs és előadói készségeiket komplex módon fejleszthessék, legyen szó formális vitáról vagy nyilvános előadásról.
A 2024/2025-ös tanév tavaszi félévében került megrendezésre a „Vitázz! avagy a vitakészségek fejlesztése” címet viselő vitakészség-fejlesztő kurzus. Összesen 7 x 90 perc személyes alkalomból állt, és közel 20 hallgató aktív részvételével zajlott.
A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara nagy hangsúlyt helyez a hallgatói tudományos élet ösztönzésére. Szakmai hét elnevezésű programsorozatuk idén ennek jegyében telt 2025. április 7. és 10. között. A kar életében meghatározó eseményekről Prof. Dr. Tóth-Molnár Edit dékánnal és Dr. Csoma Zsanett tudományos és általános dékánhelyettessel beszélgettünk.
A kari TDK fordulók után minden továbbjutó hallgatónk számára új és izgalmas kihívást jelent az OTDK-n történő szereplés. Az idei országos konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciójának szervezője a Pécsi Tudományegyetem, 2025. április 22. és 25. között készülhetnek a megmérettetésre a hallgatók.
A gyógyult betegek pozitív visszajelzései és a család adják a legnagyobb töltést – vallotta Prof. Dr. Kemény Lajos az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon tartott előadásán április 7-én. A nemzetközileg elismert bőrgyógyász professzor pályája kezdetétől a saját példáján keresztül mutatta be, szerinte miért jó kutatni, és hogyan lehet sikereket elérni az egészségügyben.
Dr. Papp László ápoló a Sürgősségi Betegellátó Osztályon. Az SZTE SZAOK, ETSZK és FOK oktatójaként az elméleti ismeretanyag átadásán kívül gyakorlati mentorálásokat is tart. Lehet-e egyszerre kívül maradni és bevonódni a beteg szenvedésébe? Milyen segítséget kapnak az ápolók az átélt helyzetek feldolgozásához? Gyógyult-e a páciens, amikor már önálló életvitelre alkalmas? Dr. Papp Lászlót az ápoló-beteg kommunikációról kérdeztük.
Itt csak az előadás számít – mi a témát adjuk, a konkrét tartalmat és formát Te határozod meg! Bizonyítsd be 8 perc alatt, hogy szövegelésben Te vagy a legjobb!
Április 7. és 11. között izgalmas előadásokkal, standokkal, workshopokkal várjuk hallgatóinkat! Programok feltöltése folyamatosan...
Szeretettel várjuk az érdeklődőket a Karunk által szervezett I. Szegedi Nemzetközi Egészségtudományi Konferencián!
Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar Ápolási Tanszéke Bizonyítékokon alapuló, innovatív ápolási beavatkozások címmel szakmacsoportos továbbképzést szervez.
Az évente megrendezésre kerülő emléknap keretében Dr. Szél Éva személyének, oktatói, képzésfejlesztői és tudományos, valamint vezetői munkásságának kívánunk emléket állítani.
A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara ezúton meghívja Önt a Szociális Szakemberek Dél-Alföldi Szakmai Műhelyének következő, Szociális Munka Világnapja alkalmából szervezett alkalmára.
A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által meghirdetett „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása" címmel kiírt pályázatra NTPHHTDK-24-0024 számon Dr. med. habil Csoma Zsanett Renáta PhD általános és tudományos dékánhelyettes asszony által benyújtott, „A tudományos diákköri munka népszerűsítése a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Karon" című projekt megvalósítása 2.500.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A Szakmai Hét részeként Tudományos Diákköri Konferencia Orientációs Napot tartunk április 8-án (kedden) az NTP-HHTDK-24-0024 azonosító számú, „A tudományos diákköri munka népszerűsítése a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon” című nyertes pályázat keretében.
A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara ebben az évben is kezdeményezi a Szegedi Állami Védőnőképző Iskolában 50, 60, 65, 70, 75 éve (1950-, 1955-, 1960-, 1965-, 1975-ben) végzett védőnők részére a jubileum alkalmából díszoklevél átadását, melyre szeretettel meghívjuk.
Az Alumni Uni – Tudásműhely tavaszi első előadásának központi témája az egészségszorongás és a szomatikus betegségek kapcsolata, valamint a modern technológia szerepe a gyógyulásban.
Időpont: 2025. március 20. (csütörtök) 16:30
Ingyenes online előadás a magasvérnyomásról gyógytornászoknak és gyógytornász hallgatóknak a Magyar Kardiológus Társaság Fizioterápiás Munkacsoportjának szervezésében.
Március 9-ig megtekintheted a döntős csapatok bemutatkozását, szavazhatsz a projektekre, és részt vehetsz a Richter Anna Díj nyereményjátékán.
A Fizioterápiás Tanszék szakmai partnere, az IWI Nemzetközi Fitnesziskola 10 kredit pontos továbbképzést szervez. Mindenkit várunk, aki szeretne magabiztosságot szerezni az edzőtermi erőfejlesztő gyakorlatok helyes kivitelezésében, leoktatásában és integrációjában a prevencióba és a mozgásszervi rehabilitációba.
A Fizioterápiás Tanszék pályázati felhívása EBHKT tantárgyhoz 1 fő részére. A pályázat benyújtásának határideje: 2025. március 5.
A 2025. február 14-én tartott oklevélátadó ünnepségről készült fotók felkerültek az Alma Mater weboldalára.
Idén először indul az Év Oktatója Díj, amelyben Ti is részt vehettek! Most lehetőségetek van jelölni és szavazni azokra az oktatókra, akik inspiráltak, támogattak és kiemelkedő munkájukkal segítették tanulmányaitokat.
Magyarországon egyedülálló orvosetikai képzést kapnak az SZTE hallgatói, ami azért is jelentős, mert hazánkban sokkal kevesebb a beültethető szervek száma, mint amennyire szükség lenne. Legtöbben azzal sincsenek tisztában, hogy milyen jogaik vannak a testükkel, szerveikkel kapcsolatban életük során és haláluk után. Dr. Tari Gergely, az SZTE orvosi etika oktatója szerint a témával kapcsolatos hatékonyabb kommunikáció jelentősen javítana a helyzeten, ezért is büszke arra, hogy a szegedi hallgatók valós tapasztalatokon alapuló, gyakorlatorientált képzés formájában találkoznak például a szervátültetés etikai kérdéseivel. Magyarországon máshol az elméletet a gyakorlattal ilyen módon kombináló képzés nincs.
Felhívjuk a figyelmüket, hogy a záróvizsgára történő jelentkezésüket 2025.02.10. és 2025.02.28. 12:00 között tudják benyújtani.
A Nemzeti Tehetség Program támogatásával megvalósul a 2024/2025 tanév II. félévében a Prezentációs technikák elsajátítása kurzus.
A Nemzeti Tehetség Program támogatásával megvalósul, "A tudományos diákköri munka népszerűsítése a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Karon" című projekt részeként a 2024/2025 tanév II. félévében Tudományos tehetséggondozó kurzus indul.
A 2024/25-ös tanév tavaszi félévében új, szabadon választható kurzus indul az SZTE-n Kooperatív mentorálás címmel.
A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által meghirdetett „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása" címmel kiírt pályázatra NTPHHTDK-24-0024 számon Dr. med. habil Csoma Zsanett Renáta PhD általános és tudományos dékánhelyettes asszony által benyújtott, „A tudományos diákköri munka népszerűsítése a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Karon" című projekt megvalósítása 2.500.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
Az SZTE SZAOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2025. február 13-tól PROFEX angol középfokú tanfolyamot hirdet egészségtudományi/ orvosi /gyógyszerészeti szaknyelvi vizsgára felkészülők számára.
Jelentkezési határidő: 2025. február 10. 12:00 óra
A Békés Vármegyei Kormányhivatal a Damján Közigazgatási Hallgatói Program (a továbbiakban: Damján Program) keretében gyakornoki lehetőséget hirdet a Szegedi Tudományegyetem nappali tagozatos hallgatói részére.
Miért érdemes hozzánk csatlakozni? Másokon segíteni, és egy inspiráló közösségbe tartozni jó! A képzésen való részvételért és a mentori tevékenységért kredit jár.
Karunk tanulócsoportokat szervez egészségügyi szakos, középiskolás diákok számára az alábbi témakörökben:
2025. február 13. SZTE Rektori Hivatal, Díszterem – Szeged, Dugonics tér 13.
Kedves leendő ápolók, szülésznők, védőnők, mentőtisztek, szociális munkások, dentálhigiénikusok, gyógytornászok és egészségügyi menedzserek! Várunk titeket szombati kari nyílt napunkon, ahol alap- és mesterszakos előadásokkal egybekötött interaktív programokkal készülünk számotokra!
Képzésünkre 2025-ben nem keresztféléves formában, hanem február 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu oldalán keresztül.
Kedves leendő ápolók, szülésznők, védőnők, mentőtisztek, szociális munkások, dentálhigiénikusok és gyógytornászok! Várunk titeket pénteki kari nyílt napunkon, ahol szakos előadásokkal egybekötött interaktív programokkal készülünk számotokra!
Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar aktuális demonstrátori pályázatai a 2024/25-ös tanév II. félévére.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2025. január 3.
Számos programmal készülünk, így ki tudtok kapcsolódni és az ünnepekre hangolódni.
Tartsatok velünk, és várjuk közösen a Karácsonyt!
Köszönjük minden hallgatónknak, nézőnknek a részvételt a 2024.11.20-án rendezett TDK eseményünkön. Ezúton is gratulálunk a díjazottaknak, az OTDK-ra továbbjutó hallgatóknak, valamint az összes indulónak! Az eredmények:
Részletgazdag virtuális környezetben tanulmányozhatják a hallgatók az emberi test anatómiai szerkezetét azon az anatómiai asztalon, amelyet hétfőn adtak át a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán. Az oktatás színvonalát emelő fejlesztések a karon folyamatosak, jelenleg további 250 millió forint értékű beszerzés van folyamatban.
Idén 2024. november 20-án (szerdán) tartjuk a TDK Egészségtudományi Tagozatának helyi fordulóját. Szeretettel várjuk hallgatóinkat és kollégáinkat a rendezvényre!
Helyszín: ETSZK, B épület fsz. 1. terem, Szeged, Bal fasor 39-45.
A fejfájás és a migrénes problémák egyre inkább népbetegségnek tűnnek napjainkban. Tényleg egyre több ember szenved ezektől a problémáktól vagy csak jobbak a diagnosztikai eszközök? Hihetünk a házi praktikáknak vagy mindenképp orvoshoz érdemes fordulnunk? Ezekre a kérdésekre szolgál válaszokkal Dr. Nagy-Grócz Gábor, Karunk oktatási dékánhelyettese.
Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar Ápolási Tanszék tanszéki oktató munkakörre (tanársegéd vagy mesteroktató) munkavállalót keres.
Magyar Kardiológus Társaság Fizioterápiás Munkacsoport szervezésében, a Nemzetközi Kitekintő programsorozat online, angol nyelvű előadását gyógytornász hallgatóinknak is lehetőségük lesz meghallgatni.
A kari mentorprogram szervezésében megrendezzük az I. Őszi kézműves napokat 2024. október 28-30. között az alábbi programokkal.