kep_felhivas

Felhívás segítői tevékenységre COVID-19 járványhelyzetben

2020. november 03.

A COVID – 19 járványhelyzetben szükséges minden egészségügyi ismerettel rendelkező hallgató, szakember közreműködése, ezért az Önök segítségét is kérjük.

Két területen kínálunk lehetőséget a közreműködésre: a mintavételben és a betegellátásban.

1) ORSZÁGOS, MOBIL MINTAVÉTEL SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉG

Várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik érvényes vezetői engedéllyel, illetve két éves vezetési gyakorlattal rendelkeznek és a tesztelések végrehajtásában részt vennének.

A mintavételhez szükséges felkészítést az OMSZ területi szervei végzik, az utazáshoz szükséges (rendőri jellegtől mentes) gépjárművet az Országos Rendőr-főkapitányság adja, a kirendelési tevékenységet az OMSZ irányítja, valamint a kirendeltségi helytől függően a térítésmentes szállást és élelmezést az Operatív Törzs biztosítja. A mintavétel-segítő tevékenység 2020. október 29-től indul.

Feladatok:

• önállóan, saját vezetésű gépjárművel, védőöltözetben, helyszínre történő kiszállás mintavételi egységgel
  • a mintavételt követően a minta hűtőtáskában történő tárolása, majd leadása a központban
  • használati eszközök és felszerelések fertőtlenítése

Munkájuk természetesen tanulmányaikba beszámításra fog kerülni, az OMSZ által leigazolt távollétet az SZTE elfogadja.

Jelentkezni 2020. november 6-án 12 órától kizárólag a Modulo felületen keresztül lehetséges:

2) KONTÉNERES SZŰRŐÁLLOMÁSON VÉGZETT SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉG

Az új koronavírus tesztelési kapacitás növelése érdekében konténeres szűrőállomások felállítását tervezi az egészségügyi ágazat. A szűrőállomásokon a humán erőforrás biztosítása érdekében szükségessé válhat az egészségtudományi hallgatók bekapcsolódása is.

Várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik részt vennének az újonnan felállított szűrőállomásokon a tesztelések végrehajtásában.

Munkájuk természetesen tanulmányaikba beszámításra fog kerülni.

3) ORSZÁGOS, HELYBEN TÖRTÉNŐ MINTAVÉTEL SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉG

Várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik részt vennének a tesztelések végrehajtásában az országosan felállított mintavételi pontokon. A felkészítést az OMSZ, az utaztatást, szállást és élelmezést az Operatív Törzs biztosítja.

Munkaidő: heti váltásban, hétfőtől péntekig minden nap, napi 8 vagy 12 órás nappali szolgálat.

4) COVID ELLÁTÁSBAN VÉGZENDŐ SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉG

Várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik közvetlenül részt vennének a Covid-19 ellátásban.

Feladatellátás helye: Szeged, SZAKK klinikák

Feladatok: A tevékenység széleskörű munkát foglalhat magába; adminisztratív, vagy segédápoló által ellátható feladatok.

Munkájuk természetesen tanulmányaikba beszámításra fog kerülni.

Modulo >> Beadás >> COVID védekezésben résztvevő önkéntes segítők jelentkezés

Segítő közreműködésüket előre is köszönjük!

Héderné Dr. Berta Edina dékán

Dr. Domján Andrea általános dékánhelyettes

Dr. Nagy - Grócz Gábor oktatási dékánhelyettes

Kiegészítés!!! 2020.11.05

A Covid-19 járványhelyzethez kapcsolódó segítői tevékenységről szóló felhívás kiegészítéseként az alábbiakról tájékoztatjuk a Hallgatókat:

Az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint a Covid szűréssel kapcsolatos segítői tevékenységre jelentkezett hallgatókkal 1 hétre szóló megállapodást kötnek, mely 1 alkalommal megismételhető közvetlenül a következö hétre, vagy más időpontra szólóan.

Munkabeosztás: hétfőtől péntekig napi 8 vagy 12 órás nappali szolgálat.

Az egészségtudományi képzések hallgatói előreláthatólag mintavételi feladatokat kapnak, a Mentőszolgálat a munkához teljes védőfelszerelést biztosít.

A szolgálat helye: Szeged, Békéscsaba, Kecskemét.

A helyszínre történő beosztást az OMSZ végzi lehetőség szerint figyelembe véve a hallgatók lakhelyét. Amennyiben szükséges, a munkavégzőket az adott munkahétre szállodában helyezik el (Szegeden a Novotel Hotelben), biztosítva a napi 3x-i étkezést.

A feladatokat koordináló Innovációs és Technológiai Minisztérium a munkavégzés időtartamára igazolást biztosít a közérdekű, önkéntes tevékenységet végző hallgatók számára, mely igazolja a felsőoktatási intézményből történő távolmaradást.