Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2024/25. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.
Felhívjuk figyelmét, hogy a tájékoztatóban az információk rövid leírását találhatja, részletes információkért kérjük, hogy látogasson el felvett hallgatóinknak szóló portálunkra:
www.u-szeged.hu/felvettek
A beiratkozással, adategyeztetéssel vagy az űrlapok kitöltésével kapcsolatos kérdéseivel, problémáival forduljon a Hallgatói Szolgáltató Iroda ügyfélszolgálati munkatársaihoz, akik munkanapokon 9-15 óráig készséggel segítenek Önnek.
Címünk: 6722 Szeged, Ady tér 10. (Tanulmányi és Információs Központ)
Postacím: 6701 Szeged, Pf. 1212
Az ügyfélszolgálat telefonszáma: 62/ 54-HSZI (54-4794), fax: 62/ 544-132
Weboldalunk: https://u-szeged.hu/hszi/iroda/kezdolap
E-mail címünk: hszi@hszi.u-szeged.hu
Tanulmányi ügyekben a kar Tanulmányi Osztálya ad segítséget a honlapon megadott elérhetőségeken.
A Felvettek honlap tartalmával kapcsolatos kérdéseiket, észrevételeiket a felvettek@rekt.szte.hu e-mail címre várjuk.
1. Neptun regisztráció
A felvételi döntést követően 2024. augusztus 5-én felvett hallgatóink számára az Oktatási Igazgatóság e-mailben megküldi a Neptun, CooSpace, Modulo (tanulmányi rendszerek) használatához szükséges felhasználói azonosítót és jelszót. A Neptun, CooSpace és Modulo rendszerbe ezek segítségével tud belépni.
Amennyiben szeretné, a kapott jelszót a Neptunban a Saját adatok/Beállítások menüben a Jelszó változtatása almenüben tudja megváltoztatni.
Azoknak a hallgatóinknak, akik már rendelkeznek korábbi, a Szegedi Tudományegyetemen létrejött regisztrációval, nem küldünk új felhasználói azonosítót, ők korábbi, SZTE-s azonosítójukat és jelszavukat használhatják.
Amennyiben nem emlékszik korábbi SZTE-s azonosítójára és jelszavára, kérjük, hogy az alábbi oldalon olvasható útmutató alapján járjon el:
https://oktweb.neptun.u-szeged.hu/neptun/SZTE_Pass.aspx
A SZTE-n használt, tanulmányi ügyintézést segítő webes felületen elérhető elektronikus rendszerek:
Elektronikus rendszer |
Elérhetősége |
Használata a felvétli időszakban (most) |
Neptun© (Egységes Tanulmányi Rendszer) |
www.neptun.u-szeged.hu |
regisztráció (a kapott azonosítóval és jelszóval használható a Modulo és a CooSpace is); |
Használata a tanév során: kurzusfelvétel, vizsgára jelentkezés, eredmények megtekintése, szakirány választása, pénzügyi adatok megtekintése |
lehetőség kurzusfelvételre |
Modulo© |
https://modulo.szte.hu/default/login/index |
1. adategyeztető űrlap kitöltése,
2. időpontfoglalás a beiratkozáshoz,
3. általános szociális helyzetfelmérő kitöltése
4. ehhez csatolható a szociális ösztöndíj pályázat, a bérlet pályázat és a kollégiumi pályázat |
Használata a tanév során: Adminisztrációs program kérelmek beadásához: űrlapok, beadványok, kérelmek, pl. hallgatói jogviszony igazolás-igénylés, pályázatok |
CooSpace© |
https://www.coosp.etr.u-szeged.hu/ |
Központi beiratkozási információk és SZTE+ színterek megtekintése |
Használata a tanév során: Információs rendszer, virtuális színtereket tartalmaz: itt találhatók a tantárgyak kurzusleírásai, az oktatók által közzétett információk, a hallgatóknak szóló hirdetmények. |
2. Modulo adategyeztető űrlap kitöltése, időpontfoglalás 2024. augusztus 5-től 29-ig
A Neptun jelszóval tölthető ki a Modulo-ban az adategyeztető űrlap még a beiratkozást megelőzően, ennek során az adatok kötelező egyeztetését előre elvégezzük. Az adategyeztető űrlap kitöltése az adminisztratív ügyintézés előfeltétele. Az űrlap kitöltéséhez itt talál segítséget: http://www.u-szeged.hu/informaciok/beiratkozas/beiratkozas
A beiratkozáshoz időpontot kell foglalnia a Modulo-ban az ott megadott időszakban.
Bővebb információk: Első lépéseim/Beiratkozás
Figyelem! A beiratkozás mindenki számára kötelező, az új szakra jelentkező vagy a visszajelentkező hallgatók számára is!
3. Kurzusfelvétel 2024. augusztus 26. – szeptember 22.
Először kizárólag az előadás típusú kurzusokat javasoljuk felvenni, a gyakorlati kurzusok ugyanis csoportbontásban kerülnek megtartásra, a csoportbeosztásra pedig a beiratkozás után kerül sor, ezt a CooSpace felület szakos színterén tesszük közzé.
Kérjük tehát Önöket, hogy a gyakorlati kurzusaikat csak akkor vegyék fel, ha már tudják, melyik csoportba kerültek beosztásra! A gyakorlati kurzus kódjának végén fogja találni a csoport számát.
Alap és osztatlan képzésben a szakmai tárgyak mellett egyéb kötelező kurzusokat is teljesíteni kell, ilyen a nappali tagozatosok esetében a
testnevelés. A hallgatók két féléven keresztül kötelesek valamilyen
testnevelés kurzust elvégezni tanulmányaik során, erre az egyetem saját Sportközpontja biztosít választási lehetőséget mintegy 20-25 sportágból és közel 140 foglalkozásból. A testnevelés tárgyat ajánlott az 1-2. félévben teljesíteni.
Kötelező az ETSZK-s hallgatóknak az egészségügyi latin és szakmai
idegen nyelv tantárgy. A kötelező kurzusok mellett a nyelvtanulás terén is támogatjuk hallgatóinkat, az Idegennyelvi Kommunikációs Intézetben (IKI) térítésmentesen maximum 8x2 nyelvórát vehet fel minden hallgatónk tanulmányai során angol, francia, latin, német, olasz, orosz, román vagy spanyol nyelvből. Vizsgalehetőséget is biztosít az Intézet. További információk a Felvett Hallgatóknak weboldal
Tanulmányaim/Nyelvtanulás menüpontjában olvasható.
4. Beiratkozás 2024. augusztus 30-31. (szombat), 2024. szeptember 02. (hétfő) – szeptember 06. (péntek)
A beiratkozás adminisztratív részének helyszíne a József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.). Az adminisztratív ügyintézés a felvételi eljárás során megadott hivatalos adatok ellenőrzését, az eredeti dokumentumok bemutatását és a beiratkozási lap aláírását jelenti. Az adminisztratív ügyintézés előfeltétele a Modulo adategyeztető űrlap kitöltése.
Kérjük, a beiratkozásra hozza magával az alábbi dokumentumokat:
- eredeti érettségi bizonyítvány
- oklevéllel rendelkező hallgató esetében felsőfokú végzettséget igazoló eredeti oklevél
- eredeti nyelvvizsga bizonyítvány(ok)
- kettős állampolgárság esetén eredeti Honosítási Okirat
- személyi igazolvány és lakcímkártya, külföldi hallgatók esetén útlevél
- TAJ kártya, adókártya
Figyelem! Eredeti dokumentumok hiányában a beiratkozásra nincs lehetőség!
5. Tanulmányi Tájékoztató
Tanulmányaik megkezdésével és a tanévvel kapcsolatos legfontosabb információk az alábbi linken érhetőek el:
6. Kreditátviteli kérelmek beadása (Modulo): 2024. augusztus 26. - szeptember 08.
Részletes tájékoztató:
7. Információk az állami ösztöndíjas hallgatók számára elérhető támogatásokról
Az SZTE 13 kollégiummal rendelkezik, hallgatóink ezek férőhelyeire pályázhatnak. Kari vagy központi beiskolázású kollégiumainkba adható be a jelentkezés – az előzőekhez hasonlóan a Modulo-ban – de érdemes szem előtt tartani azt is, hogy a kollégiumok első körben állami ösztöndíjas hallgatókkal töltik fel a helyeket. Ehhez a pályázati űrlaphoz is alapfeltétel az általános szociális helyzetfelmérő űrlap, akárcsak a fenti két juttatástípus esetén. Az érdeklődők a következő felületen tudhatnak meg többet:
www.u-szeged.hu/felvettek. (Lakhatás menü)
• felvételi kérelem beadási határideje: 2024. augusztus 16. (péntek) 23:59
• hiánypótlási időszak: -
• felvételi döntés: 2024. augusztus 22. (csütörtök)
• fellebbezés végső időpontja: 2024. augusztus 25. (vasárnap) 23:59
• jogorvoslati elbírálás határideje: 2024. augusztus 27. (kedd)
• Móra szakkollégium esetében: beadás augusztus 12. 23: 59; döntés: augusztus 15.
8. További információk önköltséges hallgatóknak
Tájékoztatjuk, hogy amennyiben önköltséges képzésre nyert felvételt, az önköltség befizetésének lehetőségeiről az SZTE Hallgatói Szolgáltató Iroda oldalán talál részletes tájékoztatást.
A 2024/25. tanévben minden hallgatónak automatikusan, kérelem nélkül, három részletben kell befizetnie az önköltséget, az alábbi beérkezési határidőkkel:
1. részlet (50%) 2024. szeptember 10.
2. részlet (25%) 2024. október 10.
3. részlet (25%) 2024. november 11.
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az aktív hallgatói státusz feltétele a beiratkozás, legalább 1 kredit értékű kötelező, szakos kurzus felvétele, valamint önköltséges hallgatók esetén az önköltség az első részlet befizetésének befizetése és annak beérkezése. Hallgatói jogviszony igazolás kiadása, diákigazolvány érvényesítés kizárólag aktív hallgatói státusz esetén lehetséges.
____________
Egyéb tudnivalók és hallgatói sikerességet támogató kari szolgáltatások
1. Kari szintfelmérő (Karrierépítés c. összegyetemi kurzuson belül)
Az alapszakos, nappali tagozatos (ápoló, dentálhigiénikus, gyógytornász, védőnő, szociális munkás) hallgatók tanuláshoz nélkülözhetetlen kompetenciáinak felmérésére (olvasás-szövegértés, logikai gondolkodás, problémamegoldó gondolkodás, tanulási stratégiák és karspecifikus témában a humánbiológiai vagy társadalomtudományi alapismeretek) 2 részben kerül sor az SZTE Tanulmányi és Információs Központ (TIK) számítógépes kabinetjében. A tesztekre való jelentkezéssel automatikusan felvételre kerül a hallgató a Karrierépítés című összegyetemi kurzusra és egyben megszerezheti ezzel első kreditjét is.
Az egészségügyi alapszakokon tanuló hallgatók esetében a humánbiológia szintfelmérő teszt egyben kilépő tesztként is szerepel az 1. féléves „Humánbiológiai alapozó” és „Természettudományos alapozó” c. kötelező tantárgyak esetében, mivel a tesztek eredményétől függően megajánlott jegyet szerezhetnek belőlük a hallgatók már a félév elején. (Ennek részleteit a kurzusok CooSpace színterén a „Követelmények” részben olvashatják majd). A tesztek kitöltését szeptember 2. és 9. között tudják majd megtenni a beosztásnak megfelelően.
Fokozottan szeretnénk kérni a tesztek kitöltését, hiszen ez feltétele a képzés megfelelő megkezdésének.
2. Kari hallgatói mentorprogram (jelentkezési határidő: 2024. szeptember 9.)
Új helyre, új emberek közé kerülnek, de nem lesznek egyedül. Karunk lehetőséget biztosít arra, hogy felsőbb éves hallgatók segítségét vegyék igénybe tanulmányaik megkezdésekor. Mentorprogramunkról részletesebben tájékozódhat a
https://www.etszk.u-szeged.hu/hallgatoknak/mentorprogram oldalon, ugyanitt találhatók meg mentoraink fényképes bemutatkozói. További kérdéseit felteheti a
mentorprogram.etszk@szte.hu e-mail címen.
A hallgatói mentorálás két formában érhető el ősztől:
A) egyéni mentorálás
B) csoportos mentorálás
A) Egyéni mentorálás (jelentkezési határidő: 2024. szeptember 9.)
A mentorprogramba jelentkező elsős hallgatók mellé egy-egy felsőbb éves mentorhallgatót társítunk, aki ott lesz „mankónak”, amíg kell. Felkereshetik majd tanulmányi ügyek intézésével kapcsolatos kérdéseikkel, segítséget kérhetnek tanulásmódszertanhoz, megbeszélhetik vele kezdeti nehézségeiket.
Mentoraink kapacitása véges, ezért csak korlátozott számban tudunk helyet biztosítani egyéni mentorálásra. A jelentkezés sorrendjében igyekszünk mindenki számára azonos szakos mentort kiközvetíteni, bár az első lépésekben más szakos mentor is segítségükre lesz. A be nem osztott mentoráltak várólistára kerülnek.
Jelentkezéshez az űrlap az alábbi linken található:
B) Csoportos mentorálás
A csoportos mentoráláson lehetőség lesz évfolyamszinten kérdezni a mentorhallgatóktól. Ehhez figyeljék a CooSpace „2024/25 tanévben felvettek„ nevű állandó színtér hirdetőjét. (A színtérre a Neptunban való regisztrációjuk után kerülnek fel automatikusan, ezért augusztus 15. után érdemes figyelni.)
Itt fognak programokat hirdetni Önöknek a mentorhallgatók; itt kerül kiírásra majd a csoportos mentorálás ideje, valamint itt léphetnek kapcsolatba oktató évfolyamfelelősükkel és feltehetik kérdéseiket a „Fórumon”.
3. „Hallgatóktól hallgatóknak” videók az első lépésekhez
Mentorhallgatóink összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat, amit a beiratkozás előtt érdemes tudni. Ezeket az információkat megtalálják az ETSZK Youtube csatornáján (
https://www.youtube.com/@szteetszk/videos).
4.Kari Információs Nap
Karunk az elmúlt évekhez hasonlóan is megszervezi leendő elsőéves hallgatóknak az Információs Napot 2024. szeptember 4-én. A részletes program a Kar honlapján található meg augusztus végén. A rendezvényen találkozhatnak a Kar, és az oktatási Egységek vezetőivel, ill. a Tanulmányi-és Oktatásszervezési Iroda Kollégáival. Bemutatkozik a kari Hallgatói Önkormányzat is, ill. több felsőéves hallgatóval is lehetőség nyílik megismerkedni. A programok 8 órától 12 óráig zajlanak, így lehetőség van arra is, hogy a beiratkozást ugyanerre a napra időzítsék, 12 óra utánra.
5. Életvezetési tanácsadás a karon
Mindenkinek lehetnek (sőt időnként törvényszerűen vannak is) problémái. A gond ott kezdődik, ha ezeket nem sikerül megoldania. A helyzet magától általában csak „fokozódik”. Ilyenkor érdemes a szakmai segítségnyújtás felé fordulni.
Szolgáltatásunk keretein belül minden ETSZK hallgatónak lehetősége van személyes életvezetési tanácsadáson való ingyenes részvételre.
További információkról, illetve a tanácsadásra való jelentkezés menetéről az alábbi linken tájékozódhat:
6. Alapítványaink
Karunkon az alábbi két alapítvány működik a hallgatók tanulmányi-, szociális-, tudományos életének támogatása céljából:
Tanulmányaihoz sok sikert kívánunk!
Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar