Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar közel 70 éves története nem lehet teljes a könyvtár története nélkül. Működését az intézmény történetének igen korai szakaszában, 1938-ban kezdte meg. Létrehozásától kezdve alapvető feladata az anyaintézmény céljai megvalósításának segítése. A könyvtár ebből következően ugyanúgy fejlődött, ahogy az oktatási intézmény, amely a könyvtár szolgáltatásait igényelte.
A Könyvtár jellegét tekintve korlátozottan nyilvános felsőoktatási könyvtár és szakkönyvtár. Feladatköre az intézmény oktatóinak, hallgatóinak ellátása az oktatáshoz, tanuláshoz, kutatáshoz és más szakmai tevékenységhez szükséges információkkal.
A Kari Könyvtár 115 m2-en, 3 nagy helyiségben kínál a hallgatóknak nyugodt légkört a tanuláshoz és az önálló kutatómunkához. Az előtérben történik a beiratkozás, a kiválasztott könyvek kikölcsönzése, valamint itt található a kézikönyvtár állománya, amely nem kölcsönözhető. Ez a gyűjtemény egyedi példányok mellett a gyakran kikölcsönzött és ezért nehezebben hozzáférhető könyvekből tartalmaz egy-egy példányt. A Kar a szegedi felsőoktatásban csaknem egyedülálló módon igyekszik biztosítani hallgatóinak teljes jegyzet-és tankönyvellátását, így egyes szakok és évfolyamok bizonyos tan-könyveket az adott kurzus teljes idejére kikölcsönözhetnek. Ezek a tankönyvek a kölcsönzés megkönnyítése végett más tankönyvektől elkülönítve szintén a kölcsönző-térben kaptak helyet. A könyvtárlátogató a 30 férőhelyes olvasóteremben, kellemes környezetben tanulhat vizsgáira, készíthet referátumot vagy olvasgathat érdeklődésének megfelelően. Ebben segíthet a kézi-könyvtár anyagán túl - amely az olvasóteremben szótárakat, kézikönyveket és évkönyveket gyűjt - a fizioterápia tárgykörébe tartozó angol és német nyelvű szakkönyvek. Az olvasóterem folyóirat-olvasó részében 4 angol, valamint közel 40 magyar nyelvű folyóirat közül válogathat. A Könyvtár legbelső helyiségében helyet foglaló, közel 15.000 kötetnyi dokumentumból álló szabadpolcos állomány, valamint a könyvtár folyóirat archívuma szabadon böngészhető. A keresést megkönnyíti a szakterületenként történő csoportosítás, az eligazodást a különböző feliratok segítik. Ezen felül a Könyvtár jelentős angol nyelvű ápolástan szakirodalommal is rendelkezik, amely szintén itt kapott helyet.
Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar felújított és jól felszerelt könyvtára minden kedves látogatónak hasznos időtöltést kíván.