Élő könyvtár (VTV Szeged)
Már sokadik éve, hogy az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar szociális munkás szakos hallgatói Élő Könyvtárat szerveztek. (2015)
Több mint százan tesznek vizsgát áldozatvédelemből (SzegedMa)
Mintegy 126-an vizsgáznak áldozatvédelemből a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán – derült ki a “Nem vagyunk egyedül” áldozatvédelmi projekt kurzuszáró rendezvény. (2015)
Áldozatvédelmi kurzus (VTV Szeged)
A harmadik alkalommal indult, különleges előadásokon a diákok az áldozattá válás megelőzéséről és az áldozatsegítésről kaphattak átfogó ismereteket. (2015)
A szociális életpályamodellről (VTV Szeged)
A szociális életpályamodellről beszélt Igazné Dr. Prónai Borbála dékánhelyettes asszony, a Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszék vezetője. (2015)
Flahmob a mozgásért (VTV Szeged)
Ma van a fizioterápia világnapja. Ebből az alkalomból flashmob-ot tartottak az egyetem gyógytornászai a klinika legújabb részlegén. (2016)
Továbbképzik az ápolókat (VTV Szeged)
Az egészségügyi szakellátás minőségének javítása és az egészségügyi munkaerőhiány enyhítése érdekében mesterképzés indul az ország három vidéki egyetemén diplomás szakápolók számára. (2017)
Tizenhárom fecske a szegedi egészségügyben (szeged.hu)
A hazai egészségtudományi képzések történetében először 2017 szeptemberében indult három egyetemen, köztük a szegedin, a kiterjesztett hatáskörű ápolók mesterképzése.
Ápolókat díjaztak a szegedi klinikai központban (SzegedMa)
Az egészségi állapot változásának hatása az egészségügyi ellátásra és képzésre címmel tartott előadást dr. Papp László, az SZTE Egészségtudományi és Szociális képzési Kar stratégiai dékánhelyettese, aki a tradíció és változásmenedzsment összefüggéseit elemezte. (2019)
Egy kalandokkal teli könyv kalandos története (u-szeged.hu)
Az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar hallgatóját „Röpképtelen madarak” című novelláskötetéről kérdeztük a koronavírus-járvány miatt virtuálissá lett 2020. évi könyvhét beszélgetés-sorozatában. (2020)
Lezárult a duális és gyakorlatorientált képzések fejlesztése az ETSZK-n (u-szeged.hu)
A Szegedi Tudományegyetem, a Gál Ferenc Egyetem és az Evangélikus Hittudományi Egyetem a duális és kooperatív képzési rendszer kidolgozásával és megvalósításával olyan fejlesztést hajtottak végre, amelyek elősegítik a regionális és térségi munkaerő-piaci igények kielégítését, ezzel is hozzájárulva a minőségi és mennyiségi munkaerőhiány kezelésére tett intézkedésekhez. (2020)
Szakmai Kiválóságért Díjat kapott Bakó Pál mesteroktatónk (u-szeged.hu)
A Magyar Ápolók Napja alkalmából Bakó Pál mesteroktatónk is megkapta idén a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Csongrád-Csanád megyei Területe Szervezetének 2015-ben létrehozott Szakmai Kiválóságért Díját. (2021)
Kihívások és megoldások az ápolásban (delmagyar.hu)
Az elmúlt, kihívásokkal teli időszakban szerzett tapasztalataikat oszthatják majd meg egymással azok az ápolási szakemberek, akik részt vesznek a főiskolát és egyetemet végzett ápolók XIV. országos kongresszusán, amelyet idén november 26-án az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara szervez meg. (2021)
Új mintavételi állomás nyílt Szegeden (delmagyar.hu)
Már nemcsak önkéntes és kirendelt hallgatóival segíti a koronavírusjárvány-ügyi védekezést a Szegedi Tudományegyetem, hanem február elsejétől új PCR-minta-vételi állomás működik Újszegeden, a Népkert sori épületében – közölte tegnap az oktatási intézmény. (2022)
Védőnőnek lenni szolgálat – interjú Dr. Tobak Orsolyával (u-szeged.hu)
Feleség, három gyermek édesanyja, és nem utolsó sorban a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar 2021/22-es tanévének kiváló oktatója, kutatója, akit a tanévnyitón Év Oktatója Elismerő Oklevéllel jutalmaztak. Hivatásról, a magyar családokban felmerülő, leggyakoribb problémákról, elismerésekről és családról Dr. Tobak Orsolyával beszélgettünk. (2022)
Alzheimer-kór elleni gyógyszerjelöltön dolgoznak a szegedi kutatók (delmagyar.hu)
Második alkalommal szervezett pénteken Alzheimer Tudományos Napot a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara, melynek dékánja, Héderné dr. Berta Edina köszöntőjében arról beszélt, hogy az első rendezvényt 2019-ben szervezték meg Burka Ildikó, a Szegedi Ősz Idősotthon vezetőápolójának kezdeményezésére, azonban két évig nem tudták megrendezni a programot a koronavírus miatt. (2022)
Új szakokat indít a Szegedi Tudományegyetem (index.hu)
Több új szakot indít a Szegedi Tudományegyetem a 2023/24-es tanévben az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, a Mérnöki Karon, illetve a Természettudományi és Informatikai Karon – közölte a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága. (2023)
Az egészségügyi intézmények élére repít az SZTE ETSZK új mesterszakja (u-szeged.hu)
Egészségügyi szolgáltatást nyújtó gazdasági társaság, vagy közfinanszírozású szervezet vezetője, orvosigazgató és akár ápolási igazgató is válhat abból, aki elvégzi a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociálisképzési Kar új, egészségügyi menedzser címen, levelező tagozaton meghirdetett mesterképzését. Az új szak céljáról, hogy milyen ismeretekre tehetnek szert a felvételt nyert hallgatók, és hogy miként kamatoztathatják a tudást, Dr. Buzás Norbert, az SZTE SZAOK docense, az ETSZK tudományos főmunkatársa, a szak felelőse mesélt. (2023)
Szakmai hét az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon (u-szeged.hu)
Elsősegélynyújtó bajnokság, anyajegyszűrés, véradás, önvédelem és szakmai előadások. Megelevenedett a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési karának “A” épülete április végén, az éves szakmai hét alkalmából. Az ETSZK 2023-as szakmai hetének szerdai napját látogattuk meg. (2023)