Díszoklevél-átadó ünnepséget tartottunk!

2024. június 12.

A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar díszoklevél-átadó ünnepséget tartott 2024. június 07-én. A már hagyománynak számító eseményt Prof. Dr. Tóth-Molnár Edit dékán nyitotta meg.

Magyarországon a védőnőképzés 1927-ben indult a Debreceni Egyetemen működő Ápoló és Védőnőképző Intézetben, majd a budapesti M. Kir. Állami Ápoló és Védőnőképző Intézetben 1930-ban indult oktatás.

1937-ben döntés született arról, hogy Szegeden is legyen védőnőképzés. Az első diplomaosztó 1939-ben volt, melyen 34 végzős hallgató kapott diplomát.

2024-ben az ünnepségre 50 védőnő jelezte részvételi szándékát, közülük hatan – akik 1954-ben végeztek  a rubin oklevelüket vehették át. Szintén hatan a gyémánt oklevelüket kapták meg, ők 1964-ben szereztek diplomát. Akik 1974-ben tettek sikeres záróvizsgát, arany fokozatú díszoklevélben részesültek.

A rendezvény keretében a Szegedi Védőnőképzésért, Továbbképzésért és Prevencióért Alapítvány Szél Éva Oktató Védőnői díjat adományozott Virágh Anikó mesteroktató területi védőnő és Grósz Károlyné mesteroktató ifjúsági védőnő részére.

A díszoklevél-átadó ünnepség a múlt és a közös emlékek felidézésével folytatódott, a megkopott fekete-fehér képek mellé új, színes fotók készültek az egykori alma mater udvarán.

Leckekönyv 1962-ből:

44_leckekonyv