Tudományos diákkör

borito_otdk

A 35. OTDK Orvos-és Egészségtudományi Szekciójának eredményei

2021. április 12.

2021. április 9-én, pénteken lezárult a 35. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekciója.

Az OTDK keddi megnyitója után Prof. Dr. Roska Botond, világhírű neurobiológus tartott előadást. Ezután a Roska Tamás Tudományos előadás következett, amelyet idén Dr. Gajdács Márió, Egyetemünk Gyógyszerésztudományi Karának oktatója mutatott be.

Kedd délután kezdődtek meg a hallgatói előadások, amelyek csütörtök délutánig tartottak. 520 nevezett hallgató, 77 tagozatban mutatta be tudományos eredményeit.

A megnyitó az alábbi linken tekinthető meg:

megnyito

Az OTDK középiskolai diákok számára szervezett programja csütörtök délután került megrendezésre, a Kart a laborbemutatón Dr. Finta Regina képviselte.

Laborbemutató videó: https://www.youtube.com/watch?v=RhfnDlBXZQY

laborbemutato

Karunkról az OTDK-n az alábbi Hallgatók vettek részt:

1. Beták Orsolya: Fókuszban az egyensúly: A gyermekkori tartási és láb statikai rendellenességek befolyásolhatóságának és egyszerű mérési lehetőségeinek vizsgálata

Témavezető: Dr. Nagy Edit

2. Csőke Imola, Tóth Enikő: A társas támogatás szerepe a dohányzás leszokásban

Témavezetők: Dr. Pócs Dávid és Dr. Kelemen Oguz (SZTE ÁOK)

3. Duzsik Lili: A hosszantartó ülés káros hatásainak mérséklése fizikális tréninggel, illetve kognitív és digitális eszközökön alapuló tartásjavítás révén

Témavezető: Dr. Finta Regina

4. Gaál Gabriella Katalin, Kis Tamás Gergő: A stroke incidenciájának és rizikófaktorainak vizsgálata az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztályán. Agyi érbetegségekhez vezető, krónikus betegségekkel és állapotokkal kapcsolatos terápiás adherenciájának a vizsgálata

Témavezető: Dr. Papp László

5. Kovács Linda Katalin: A fogászati félelem és az orális egészség kapcsolatának vizsgálata fiatal felnőttek körében

Témavezető: Biró Edit Magdolna

6. Mirk Brigitta: A neuromuscularis hatékonyság fejlesztése a nyaki gerinc lokális stabilizátorainak reaktivációjával - esettanulmány

Témavezető: Dr. Domján Andrea

7. Pigniczki Péter Pál: Hazai adatok a Myasthenia Gravisban szenvedő betegekről

Témavezető: Dr. Nagy-Grócz Gábor

8. Szabó-Kurucz Dóra: Az orális egészséggel összefüggő pszichológiai tényezők kapcsolatának vizsgálata

Témavezető: Biró Edit Magdolna

9. Vántus Hanna Orsolya, Veszter Dóra Gabriella: High Intensity Interval Training (HIIT): Erőben az egyensúly?

Témavezető: Dr. Finta Regina

10. Varga Ildikó: A zene hatása a futó teljesítményére

Témavezetők: Hajdúné Dr. Petrovszki Zita (SZTE JGYPK) és Dr. Finta Regina

11. Végh Bianka Éva: Tudatosan a sportban, tudatosan az itt és mostban. Alcím: Avagy miért nélkülözhetetlen a testtudatosság fejlesztése egy fizioterápiás kezelés során?

Témavezetők: Lobanov-Budai Éva és Babicz Tamás

A zsűri döntése alapján az alábbi hallgatók kerültek díjazásra:

Egészségtudományok - Tercier prevenció, fizioterápia, rehabilitáció, ápolás és betegellátás 2. tagozat

1. díj: Duzsik Lili

Különdíj: Mirk Brigitta

Egészségtudományok - Tercier prevenció, fizioterápia, rehabilitáció, ápolás és betegellátás 3. tagozat

Különdíj: Végh Bianka Éva

Egészségtudományok - Primer prevenció, védőnői prevenció, dietetika 3. tagozat

Különdíj: Kovács Linda Katalin

Több hallgatónk is egy-két ponttal maradt le a nevesített díjról, gratulálunk minden Hallgatónak és a Témavezetőknek is!

Az ünnepélyes díjátadó az alábbi linken tekinthető meg:

zaro

Szeretnénk megköszönni a kari TDT és az OTDK Szervezőbizottsága nevében is minden Kollégának, Hallgatónak a munkáját! Az előadó hallgatók, témavezetők mellett számos kolléga vett részt a zsűri munkájában, többen a zsűri elnökeként is.

Kollégáink a jegyzőkönyvek hitelesítésében is fontos munkát végeztek, a hallgatók pedig technikai segítőként támogatták az OTDK zökkenőmentes lebonyolítását.

Prof. Dr. Rovó László Rektor Úr átadta a stafétát Merkely Béla Professzor Úr részére, így a 36. OTDK Orvos-és Egészségtudományi Szekciója a Semmelweis Egyetemen kerül megrendezésre 2023. áprilisában. A következő OTDK-n a 2021. és 2022. novemberi, helyi TDK-n továbbjutási jogot szerző hallgatók vehetnek majd részt.

A 35. OTDK Orvos-és Egészségtudományi Szekció Szervezőbizottságának nevében:

Nagy-Grócz Gábor

ügyvezető társelnök