Kutatás/Tudomány

raroviszga_1

TDK tevékenység támogatása

2024. október 11.

Az ETSZK HÖK és a Kar vezetése páylázatot hirdet Tudományos Diákköri (TDK) tevékenység támogatására.
A pályázatok benyújtásának határideje 2024. november 25. 16 óra.

A TDK munka a kötelező tananyag elsajátításán túlmutató hallgató-oktató műhelymunka, szakmai kapcsolat, amely lehetőséget ad a hallgatóknak egy-egy téma és az alkalmazható kutatási módszerek, eszközök alapos megismerésére, a kötelező tananyagon túlmutató új ismeretek megszerzésére. A TDK tevékenység számos tanulmányi támogatás, pályázat elbírálásánál előnyt jelent.

A támogatás 10 hónapra szól, 2024. december 1-től 2025. szeptember 31-ig, havi nettó 15.000 Ft. juttatást jelent.

A pályázati anyag az alábbiakat kell, hogy tartalmazza:
- a Témavezető által aláírt befogadó nyilatkozatot (pályázati feltétel),
-az előző szemeszter súlyozott tanulmányi átlagát igazoló Neptun képernyőfotót (pályázati feltétel),
-az idei, őszi TDK Konferencián való előadásról szóló igazolást (oklevél),
-a Tudományos tehetséggondozó kurzus felvételét vagy teljesítését (nem feltétele a pályázatnak a kurzus teljesítése) igazoló Neptun képernyőfotó.

A pályázati anyagokat a baricsa.ildiko@szte.hu email címre kell megküldeni.

Kritérium, hogy a Pályázó részt vegyen a 2024. évi őszi kari TDK konferencián (2024. november 20.), illetve továbbjutása esetén részt vesz az országos TDK konferencián.

A pályázatokat a kari Tudományos Bizottság és a Hallgatói Önkormányzat által felállított 3 tagú bíráló bizottság értékeli.

Az elbírálásnál előnyt jelent:
- a jó tanulmányi eredmény (előző szemeszter súlyozott tanulmányi átlaga).
- ha a Pályázó már teljesítette, vagy a kiíráskor már felvette a Tudományos tehetséggondozó szabadon választható kurzust.

A pályázatok benyújtásának határideje 2024. november 25. 16 óra.

/Fotó: canva.com/